ФІНАЛ ЛІГИ -2018
Вівторок, 13 березня 2018, 14:16

Перегорнута ще одна сторінка змагань «Ліга»А-пілон». Фінальними іграми в неділю завершився 9-й розіграш ліги,яка вже давно ввійшла в вагомі та авторитетні волейбольні змагання в нашому регіоні.

Традиційно по закінченню важливої справи прийнято підводити підсумки та обговорювати плани на майбутнє,ставити перед собою нові завдання та пропонувати шляхи їх вирішення.Плани будем будувати і  обговорювати в подальших публікаціях.

Отож підсумки.

 

Ліга зразка 2017-2018 року стартувала в жовтні 2017 року і зібрала під свої знамена одинадцять команд. В числі учасників були як «старожили» так і дебютанти змагань .Вперше за історію розіграшу в ньому брали участь дві команди з обласного центру Черкаської області,команди на прикладі яких вчились волейболу перші уманські команди,на прикладі започаткованої ними «Златогор-ліги» і було створено наші змагання.

На протязі розіграшу за дві неявки рішенням організаторів було дискваліфіковано команду «УНУС-СПМ». Деякі з команд зупинились в кроці від дискваліфікації по причині небажання виїздити на окремі тури по фінансових,чи інших причинах. Попри деяку недисциплінованість окремих команд і незбалансованість календаря, все ж десяти командам вдалось дійти до фінішу ,хоча потрібно віддати належне представникам команд ліги за готовність шукати і знаходити компроміси .

Згідно технічних заявок та протоколів ігор в змаганнях взяли участь більше 100 волейболістів. Без врахування ігор за участю дискваліфікованої команди «УНУС-СПМ» було зіграно 92 зустрічі із фіналами , в 5-ти зустрічах були зафіксовані технічні результати (поразки чи перемоги).Команди на всіх награли 255 очок,в середньому за гру відношення виграних/програних м’ячів склало-1,255(тобто десь на рівні 25-20)

Звичайно є і досить своєрідні досягнення окремих команд

Найбільша різниця забитих/програних м’ячів за партію-гра 2-го туру між командами «А-пілон» та «IGYAR» 25-8.

Найменша різниця забитих програних м’ячів за партію – 25-24 –

ігри першого туру « Медик»-«IGYAR» , «А-пілон2»-«Вінницькі соколи», «Базис»-«Браїлов»

ігри другого туру «Браїлов»-«Вінницькі соколи», «А-пілон2»-«Златогор»

ігри третього туру «А-пілон1»-«МХП Вінниця», «Базис»-«А-пілон2»

Найбільш непоступлива гра: гра другого туру «Златогор»-«А-пілон1» (25-23,25-24,25-23)

Найнепоступливіша команда(найбільша кількість партій з мінімальною різницею м’ячів)-«А-пілон2»

Найпотужніший напад(найбільша кількість партій з великим відривом)-«А-пілон1»

Найкращий захист-(найбільша кількість партій з мінімальним відривом)-«Базис» та "Браїлов"

Команда-сюрприз авторитетів(найнесподіваніші результати в іграх з лідерами)- "Медик"

Ось з такими показниками підійшли команди до фіналу.

Інтрига виходу в четвірку збереглась до останнього туру і навіть після нього. Для визначення кращих по ігрових показниках застосовано практично всі критерії,обумовлені Положенням,але в фінал вийшли найдостойніші із команд. Тому і фінал видався на славу. Навіть регулярні ігри нашої ліги давно славляться непоступливістю,принциповістю та характером,а що тоді говорити про фінальні ігри.

Перший півфінал подарував вболівальникам яскраве видовище в виконання діючих чемпіонів ліги уманського «А-пілону» та молодої команди «Вінницьких соколів».Перевага в класі команд досить суттєва,але волейбол все-таки спортивна гра,і не важливо,наскільки імениті в тебе суперники-щоб виграти гру потрібно вміти вигравати в будь-кого.А «Соколи» це ще той горішок.Команда за рахунок командних дій може принести сюрприз будь-кому ,в тому числі і таким іменитим ,як «А-пілон».Цього разу дива не сталось-уманчани переграли «Соколів» ,так і не давши останнім піймати кураж і завестись.

А вже в другому півфіналі глядачі справедливо очікували (і дочекались) зовсім іншої напруги і боротьби-адже суперники-сусіди по турнірній таблиці. «Златогор» ,вдавшись до хитрої стратегії приховування власних сил і майстерності від суперника, навіть не поїхав на зустріч з Крижополем в останньому турі.Черкасчани розраховували на фактор необізнаності команд і можливого сюрпризу для суперників.Під керівництвом досвідченого тренера,маючи в складі досвідчених і майстерних виконавців команда заслужено розраховувала на успіх.Але і Крижопіль приїхав не на прогулянку-збалансованій «турнірнозагартованій» досвідченій команді ,якою теж керує легендарний волейболіст і тренер, до снаги розгадати будь-який ребус,який підготували суперники.На протязі всіх партій півфіналу глядачі захоплювались волейболом в виконанні суперників.На жаль в волейболі немає нічиїх, і гра ведеться до переможного завершення .Крижопіль переміг заслужено і вдруге поспіль вийшов в великий фінал ліги.

Гра за третє місце була дуже схожою на другий півфінал.Азарт і кураж «Соколів» розбивався об незворушність і спокій «Златогора».Як після гри сказали глядачі-в Вінниці був шанс все поставити з ніг на голову,виграй вони 3-тю партію,але черкасщани виграти не дали і таким чином вперше стали бронзовими призерами ліги.

Великий фінал по складу учасників точно повторив минулорічний фінал,а по перебігу подій на майданчику став унікальним,адже рік ,який минув з минулорічного фіналу,став для команд цілою школою. Крижопіль(«Бориспіль»),після минулого фіналу, успішно і впевнено торує шлях до фіналу ще одної аматорської( Столичної ліги м.Києва) ліги ,то «А-пілон» сконцентрувався на Чемпіонаті України серед команд першої ліги ,вперше вигравши його минулорічної весни. Ігрову практику обидві команди проходять в лізі «А-пілон»,але ніколи не знижували для себе приорітетність наших змагань.Іншими словами,саме команди ліги натренували наших фіналістів до звершень в інших змаганнях.

Дуже важко коментувати перебіг подій фіналу-це дійство потрібно бачити вживу і переживати ті ж емоції,що гравці на майданчику-тільки тоді можна зрозуміти,що таке фінальна гра сезону.Так,уманчани виграли чемпіонство впяте підряд,але цьогорічне їм далось дуже нелегко-адже Крижопіль міг щохвилини перехопити ініціативу і вирвати перемогу-виконавців для цього в команді достатньо.Лише величезний досвід турнірних баталій та командний дух «А-пілона» при підтримці численних вболівальників змогли переважити шальки терезів на користь уманчан.Достойний суперник в фіналі і достойний результат.

На церемонії нагородження було відзначено команди-фіналісти турніру,а також визначено символічну збірну ліги зразка 2017-2018 року.

Збірниками стали:

1.Середа Сергій , «Златогор» Черкаси в номінації «Кращий зв’язуючий»

2.Ткач Олег, «А-пілон» Умань,в номінації «Кращий догравальник»

3. Гомболевський Євген,Крижопіль , номінації «Кращий догравальник»

4.Лісовий Юрій,«А-пілон» Умань,в номінації «Кращий центральний блокуючий»

5.Булатецький Максим, «Златогор» Черкаси,в номінації «Кращий нападник 1-го темпу»

6. Таранов Ігор, «А-пілон» Умань,в номінації «Кращий діагональний»

7.Хазін Дмитро, Крижопіль , номінації «Кращий ліберо»

Найкориснішем гравцем ліги визнано :

Деревянченка Дмитра, «А-пілон2» Умань

Від імені оргкомітету турніру хочем подякувати всім людям,які так чи інакше причетні до нашого руху,гравцям,організаторам і спонсорам команд ліги,спортивним тренерам і лікарям,тим,без кого наші змагання не відбулися би!

Міцного Вам здоровя,спортивного довголіття,перемог в спорті і в житті,затишку і мирного неба!

До зустрічі на розіграші ювілейного 10 розіграшу ліги сезону 2018-2019 років!


 

Нове на сайті

Гімн волейбольної команди "А-пілон" (виконує Дарина Щибря)

Зареєструйтесь і надсилайте повідомлення іншим зареєстрованим на сайті користувачам