Перший тур нового сезону.Вищий дивізіон
Понеділок, 16 листопада 2015, 19:29

Залишились позаду перемовини між представниками команд та організаторами ліги,визначення черговості та дат календарних турів ліги,розроблений та затверджений календар і змагальний процес сьомого сезону розпочато.Мабуть не буду оригінальним ,але повторю слова,випадково почуті в одній великій компанії,далекій до волейболу,коли зайшла мова про молодих перспективних гравців,однією з найпрестижніших характеристик,які можна було надати перспективності гравця стало: "та він уже грає  в лізі  "А-пілоні" ".

 

                                                 Справді,за шість попередніх сезонів наші змагання стали своєрідною школою для молодих гравців,які лише починають свій життєвий шлях,і разом з цим стали можливістю продовжити спортивне життя гравцям,які вже пограли на досить високому рівні.І коли ось таким способом від досвідчених майстрів передається вміння молодим в змагальному процесі-результат не забариться! Я все це пишу тому,що перші ігри в вищому дивізіоні показали,наскільки високо поставлена планка майстерності для гравців,які беруть участь в змаганнях ,наскільки технічно та тактично грамотно діють всі учасники дивізіону.Не хочу нікого ображати,але наш вищий дивізіон грає на більш високому рівні ,чим деякі команди вищої ліги України.Але потрібно зважати на те,що в "А-пілоні " приймають участь виключно  аматори,люди які грають в волейбол ради задоволення особистого та глядачів,які приходять подивитись ігри. 

                                          14 листопада після короткої церемонії відкриття ліги сезону 2015-2016 років,де традиційно командам красиві молоді уманчанки вручили хліб-сіль і організатори побажали перемог та боротьби без травм, сім команд "вишки" було розділено для змагань у двох залах,і поєдинки розпочались.Опробуваний в попередніх розіграшах формат зустрічей в три повних партії ,кожна ціною в 1 очко,і цього разу додав боротьбі спортсменів безкомпромісності і заставив боротись за кожне очко для загальної перемоги.

ЗАЛ №1.Уманська міська гімназія.

В першій зустрічі туру зустрічались команди "Екодім" та ВК "Крижопіль".Команди із обласного та районного центру Вінницької області до поєдинку були на досить полярних позиціях."Екодім"-одна з команд-старожилів ліги,"Крижопіль" в такому форматі -дебютант дивізіону. На розминці вже було помітно досить невелику різницю в класі команд і все повинно бути було вирішено в очному поєдинку.Біля керма команд сьогодні  стоять не просто досвідчені тренери(В.Копилов-"Екодім",П.Воронков-"Крижополь"),а ,можна сміливо говорити,одні із законотворців аматорської "волейбольної" моди не тільки Вінничини,а і всієї країни.Тому гра між командами носила винятково напружений та безкомпромісний характер.Рахунок в партія теж про це свідчить(28-26,27-25).І якщо в перших двох партіях "екодомовці" зубами вигризли перемогу,то в третій партії,дещо розслабившись,дали змогу супернику відчути смак перемоги.Загальний рисунок та  рахунок гри( 2-1) доводить,що обидві команди ще не все сказали в очному протистоянні одна одній,і боротьба вся попереду.

Другу зустріч вінницький "Екодім" проводив без перерви.Суперником стали земляки із "Поділляагрозахисту",які лише зовсім недавно в цьому ж залі на розіграші Кубку ліги перегравали "Екодім" начисто.Тому ставки на перемогу свіжіших волейболістів "Поділляагрозахисту" були досить високі."Екодом" ,звичайно,команда досить вікова(окремі волейболісти),але і дуже досвідчена в турнірних баталіях,адже не випадково вінничани в трійці призерів ліги вже пять сезонів. Гра показала,що одного бажання,щоб перемогти "Екодім" досить мало."Поділляагрозахист" не змогли підібрати ключі до захисту "Екодома",більшість їх  атак виглядали досить невпевнено,зовсім слабо спрацював блок."Екодім", навпаки, порівняно з попередньою зустріччю не відсидювався в обороні,а сміливо атакував ,за що і був нагороджений перемогою .3-0 по партіях,і ніякого шансу "Поділляагрозахисту".

В третій зустрічі "Крижопіль",програвши одну партію "Поділляагрозахисту",зумів виграти дві і довести гру до перемоги,підтвердивши свої чемпіонські амбіції,адже "Поділляагрозахист" -досить міцна команда,підсилена,порівняно з попереднім сезоном, класними  виконавцями."Крижопіль" виглядав більш злагодженою в своїх діях командою,в окремих ланки гри (гравці першого темпу наприклад) начисто перегравши вінничан. У "Поділляагрозахисту" початок вийшов не зовсім вдалим,з огляду на набрані очки,але важливо не опускати руки,а зробити правильні висновки і йти вперед до вибраної мети-чемпіонства в лізі.

ЗАЛ №2. Кочубіївська ЗОШ Уманського району.

Насамперед величезна вдячність Осадчому В.О. за наданий зал для проведення змагань,адже буквально в останній день перед туром відмовився надати зал Уманський педколедж по причині проведення занять в коледжі. Кочубіївський зал вже давно став центральним для ліги.він теплий і затишний,просторий та світлий.але найголовніше,що в Кочубіївці люблять волейбол і глядачі завжди присутні в залі,навіть на тренуваннях.

В першій грі діючі чемпіони з уманського "А-пілона" екзаменували молоду команду "Поділля" Вінницького коледжу НУХТ.Гра виявилась досить цікавою,хоча і не дуже напруженою-досить велика ,на сьогодні ,різниця в класі команд.Уманчани грали розкуто,можна навіть сказати розслаблено,але рівно настільки наскільки дозволяв суперник.Впевненість у перемозі трохи не зіграла злий жарт із уманчанами,адже "Поділля" теж має великий досвід турнірної боротьби і запросто не віддавали перемогу ніякому авторитету.Але чемпіон довів свою перевагу в трьох сетах. 3-0-без несподіванок перемога за уманчанами

В наступній зустрічі молода і ,можливо,найперспективніша,команда "Екодім2" зустрічалась з " напівветеранською" котовською "Бирзулою".Напівветеранська-швидше не по вікові,хоче це те ж присутнє,а по досвіду виступів на різноманітних змаганнях. Останню феєричну гру "Бирзули" стіни кочубіївської зали бачили зовсім недавно-в фіналі Кубку ліги.Не гірше зіграли вони і цього разу,вигравши в "Екодома2", в команди,для якої звітний матч став першим в їх короткій ,поки-що,історії.Потрібно віддати належне Кушніру Сергію,ідейному і реальному "гуру" "Екодома", він зумів створити ще один боєздатний волейбольний колектив,який досить швидко,з огляду на потенціал молодих спортсменів,зможе на рівних конкурувати і з основною командою "Екодома" і з іншими командами вищого дивізіону.Головна ціль виступів команди все-таки влити молоду кров в наш рух.Оновлення завжди болісне для команди будь-якого рівня, але "Екодім" свідомо йде цим шляхом,що в коротко терміновій перспективі дасть результати. 3-0-котовці взяли перші очки.

Наступна зустріч "Бирзули" та "Поділля" довела перевагу молодості над досвідом.Лише в одній партії котовці змогли виграти,в двох-перемогу святкували вінничани.Поскільки "Бирзула" проводила дві зустрічі підряд,в звітному поєдинку вони виглядали дещо виснаженими фізично,а ,можливо, і розслаблено психологічно після виграшу в "Екодома2".Справжня боротьба точилась між командами лише в третій партії,яка закінчилась 25-23 на користь "Поділля".Загальний рахунок дав змогу отримати перші переможні очки "Поділлю".

В останній зустрічі "А-пілон" не залишив шансів "Екодому2" 3-0,хоча по ходу зустрічі вінничани давали запеклу відсіч атакам уманчан.В кожній партії "Екодом2" набирав по 20 і більше очок,що теж говорить про запеклу боротьбу на майданчику.

 

Отож по результатах першого туру одноосібним лідером став уманський "А-пілон"-6 очок,"Екодім"-5 очок,"Бирзула"-4 очка, "Крижопіль"-3 очка "Поділля"-2 очка,"Поділляагрозахист"-1 очко,"Екодім2"-0 очок

Наступний тур-згідно розкладу.

 


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Нове на сайті

Зареєструйтесь і надсилайте повідомлення іншим зареєстрованим на сайті користувачам