Підсумковий звіт про фінальні ігри вищої аматорської ліги
Вівторок, 26 травня 2015, 22:39

Потроху вгамувавши емоції, заспокоївшись і ,мабуть, чи не вперше за останні дні, спокійно виспавшись ,можна і потрібно приступити до підведення підсумків фінальної частини розіграшу Чемпіонату України серед команд вищої аматорської ліги.

                                     Ще у четвер ,по приїзді команд і перших опробувань залу, було зрозуміло, що до Умані приїхали справжні майстри і бійці на волейбольних майданчиках. Формула розіграшу давала шанс будь-кому із фіналістів стати найкращим, тільки перемоги відкривали шлях до чемпіонства, тому і настроювались гравці відповідно.

                                       Розпочався парад відкриття фіналу із представлення команд та привітального слова заступника міського голови м.Умань Кирилюк Л. ,яка відмітила неординарність події фінальних ігор для міста, висловила подяку ГО «Асоціація «А-пілон» за багаторічну і цілеспрямовану роботу по розвитку волейболу та побажала успіхів спортсменам і тренерам. На відкритті було представлено суддівську бригаду на чолі з головним суддею змагань Стаценком О.Ф. Було оголошено про порядок і розклад проведення зустрічей і почалося!

Пятниця,22.05.2015 14.00 Гра №1 «Булава» Львів-«А-пілон» Умань

Уманчани ,як  господарі, могли би грати і другу гру в ігровий день, але вирішили стартувати перші, щоб зразу ж зацікавити глядачів . Львівяни, які стартували у фіналі з четвертого місця, перед повним глядачами залом повинні були доводити ,що вони зовсім не випадково стали чемпіонами рік назад .Гра була досить цікавою ,як для старту. Передстартове хвилювання зіграло з командами злий жарт-вони виглядали досить сковано ,досить часто  і зовсім необовязково помилялись .Гра була вязкою,як кажуть очко в очко,але з деякою перевагою уманчан. По ходу гри команди потихенько приходили в себе, налаштовуючи ігрові звязки і темп гри наростав. Багатоголоса торсида вболівальників гнала «А-пілон» до перемоги,та і як могло бути по-іншому, адже лідер грав вдома. Загальна перемога уманчан 3-1 була не досить впевненою ,відчувалось щось несказане і незігране «Булавою», але результат гри закономірний .Прогнозовано «А-пілон» вирвався в лідери, «Булава» залишилась аутсайдером.

Гра №2. «Данківці» Хотин-«Екодім» Вінниця.

Повна противага грі попередній. Команди почали без підготовки. «Екодім» обіграв «Данківці» в регулярному чемпіонаті 3-0 в Хотині, тому буковинці прагнули помсти,і приїхали перемагати всіх.Те ,що вони робили перші дві партії ,інакше як розгромом Вінниці назвати неможливо. Якщо проводити аналогії з боєвими діями, то буковинці не давали вінничанам голову підняти з окопів. Потужні атаки,дуже сильні і точні силові подачі вибивали вінничан із гри і вони виглядали безпомічними котенятами. Якби хтось пророкував другий результат чим 3-0 було просто дивно. Але досвід вінничан дався взнаки .Відсидівши в глухій обороні дві партії і приспавши пильність суперників, які вже подумки святкували перемогу,»Екодім» зумів піти в відрив в третій партії і перемогу не віддав. Після провального для «Данківців» початку 4-ї партії стало зрозуміло, що боротьба вся попереду. Екодім буквально виривав зубами кожне очко і в 4-й партії і на тай-брейку. Десь пропав буковинський запал і вони здались на волю переможця - 3-2 перемога вінничан.Поскільки в турнірній таблиці мало що змінилось,і виглядало прогнозовано-було зрозуміло,що боротьба вся попереду.

Субота,23.05.2015 Гра №3 «Булава»-«Даньківці»

Поскільки зустрічались команди які відчули гіркоту перших поразок ,гру символічно називали малим фіналом за 3-тє місце(ой як недалекоглядно).Безумовно ,цю гру можна записати в актив «Булави» ,яка отримала першу перемогу над грізним суперником 3-1.Деморалізовані після поразки від «Екодіма» «Данківці» не змогли налаштуватись на гру  і виглядати бодай на 50% тієї команди ,яка лише вчора домінувала в грі з вінничанами.У буковинців розладилась як командна гра так і грав окремих виконавців. Львівяни, навпаки ,завдяки дружному напору не давали змоги заграти суперникам не те що на рівних,а навіть не давали зіграти в свою гру. Прекрасно блокуючи талановитих нападників «Даньківців» вони залишили суперника без свого головної зброї. Заслужена і впевнена перемога «Булави» створила першу сенсацію турніру і  знову відкривала їм дорогу до «срібла» чемпіонату ,в випадку осічки «Екодома» в слідуючій грі.

Гра №4 «Екодім»-«А-пілон»

Своєрідне «а-пілонліговське» «ель-класико». Зустрічі цих команд на різних рівнях і в різних турнірах завжди були цікаві, завжди відрізнялись напругою, видовищністю та запеклою боротьбою за перемогу. Вінничани прагнули реваншу за всі поразки, які наніс їм  в цьому році «А-пілон». Турнірна таблиця складалась таким чином, що уманчанам до чемпіонства потрібно було в вінничан взяти 2 партії,і вони ставали б недосяжні. Початок гри (0-5) на користь вінничан був досить несподіваний, але здивування прийшло пізніше. Зарядженість на гру, повна зосередженісь, практично безпомилкова гра в усіх зонах повинна була і вона вивела із своєї гри уманчан. «А-пілону», що практично був без пяти хвилин чемпіон, було важко повірити ,що вінничани будуть так запекло грати проти них. Результатом цього психологічного пресингу стала зупинка команди і безвольний програш перших двох партій .Команда-зірка, команда зірок ,яка в цьому сезоні виграла практично всі зустрічі, яка вигравала і в більш іменитих суперників і могла мобілізуватись і в більш складних ситуаціях , була зовсім не готова до подій цього дня. «А-пілон» пробував навязати гру вінничанам, але це вдалося лише в третій партії, в якій «Екодім» був розгромлений 25-10. Але перелому не сталося -вінничан вже було не спинити-3-1 і питання чемпіонства було практично вирішене на користь «Екодома». Вболівальники та глядачі ,та і самі волейболісти «А-пілона» перебували в стані легкого шоку. «А-пілон» в зовсім не в своїй манері програв головний матч сезону .Програв вчисту, адже ні в одній ланці гри не показав свою перевагу над суперником. Головна зброя уманчан-сильний блок та нападаючі першого темпу просто нічого не зіграли в звітній грі. Подачі уманчан в домашньому залі збоку виглядали ,як тренування для ДЮСШ старшої вікової групи. Своєрідне німе запитання повисло в залі: що сталось з командою, чому вона не хоче стати чемпіоном України,і відповіді на це запитання не було.

Неділя 24.05.2015 р.Гра №5 «Булава»-«Екодім»

Чемпіонство «Екодома»,як і остаточний розподіл місць в фіналі цілком залежав від перемоги вінничан.Лише перемога львівян з будь-яким рахунком давала світло надії другого  шансу для «А-пілона» ,який міг випередити суперника, перегравши «Данківці».»Булава» ,як в першій грі «Екодім», почали зустріч з програшу 2-х партій. Причому команди грали рівно до середини партій, потім вінничани робили ривок і з комфортним відривом закінчували перемогою. Лише в третій партії сталось навпаки і рахунок змінився 2-1.Четверта партія пройшла під диктовку третьої. Тай-брейк. Волейболу тут мало,а фортуни багато. Львів кинувся в відрив з перших розіграшів. Команди міняли майданчики 8-3 на користь «Булави». Але  «Екодім» проявив характер і зумів вирівняти гру 10-10,11-11,13-13.Перевівши гру на більше-менше вже «Булава» сказала своє остаточне слово 14-16.3-2-дуже важка ,але така бажана перемога Львова, яка знову відродила інтригу чемпіонства.

Гра №6 «Данківці»-«А-пілон»

Доля подарувала уманчанам другий шанс стати чемпіонами, але необхідно було вигравати в буковинців 3-0,або 3-1. А от номінальним аутсайдерам фіналу, «Данківцям» вже не «світило» місце вище четвертого. І  знову все залежало від «А-пілону» ,і знову команда повторила помилку, сподіваючись, що суперники віддадуть їм перемогу без боротьби. Буковинці, головні невдахи фіналу, по грі ,яку вони показували ,заслужили якщо не чемпіонство, то ,по крайній мірі ,призове місце і не збирались без боротьби віддавати очка. Шалена боротьба в першій партії принесла перемогу буковинцям 25-22.В другій партії ми знову побачили ганебну версію «А-пілона» ,який стоячи віддавав гру супернику .Лише свист і несхвальні вигуки з трибун розбудили команду, але вже запізно-програвши другу партію шанси на чемпіонство навіть при загальній перемозі було знищено. Так, уманчани здобули перемогу загальну 3-2,але завдяки кращій різниці партій чемпіонство оформив вінницький «Екодім».

                              На церемонії нагородження,яка проводилась технічним директором ФВУ Рощенком В.О. ,президентом ГО «Асоціація «А-пілон» Лесніченком О.О. одразу по закінченню останньої гри  висловлено подяку Уманській міській Раді ,як господарям турніру-за допомогу в розвитку волейболу в місті, учасникам -спорсменам за показаний рівень спортивної майстерності та безкомпромісної боротьби до останнього свистка, суддям-за кваліфіковане та професійне суддівство на самому високому рівню, організаторам проведення фіналу-за гарну організацію і наданий комфорт волейболістам та представникам .Також було відмічено спеціальними призами:

- -за чесне і кваліфіковане суддівство -суддівську бригаду на чолі із Стаценком О.Ф.

- наймолодший  учасник ліги- Коновал Олег («А-пілон»)

-найстарший учасник ліги- Копилов Валерій («Екодім»)

-найкращі гравці команд по версії команд: Матус Олександр –«Екодім», Станько Назарій-«Булава»,Ткач олег «А-пілон», Бойко Віктор «Данківці»

-найкращі блокуючі : Мамроцький Юрій та Вітковський Сергій «Екодім»

-найкращі догравальники: Ткач Олег «А-пілон» та Станько Назарій «Булава»

-найкращий діагональний: Бойко Віктор «Данківці»

-найкращий звязуючий: Матус Олександр «Екодім»

-найкращий ліберо: Туркула Віктор «Данківці»

-найкорисніший гравець чемпіонату MVP-Іван Гардаш«Булава»

Приз глядацьких симпатій-команда «Данківці» м.Хотин

По результатах чемпіонату третє місце зайняла команда «Булава» Львів,друге-«А-пілон» м.Умань ,а чемпіонами України серед команд вищої аматорської ліги став «Екодім» м.Вінниця.

Не дивлячись на особисті командні уподобання  дуже приємно ,що найвищі сходинки пядесталу пошани посіли команди вищого дивізіону ліги «А-пілон» ,зразка 2014-2015 років .

Від себе особисто ,від оргкомітету фінальної частини,від президії ГО «Асоціація «А-пілон» щиро вітаєм переможців і призерів аматорської ліги,бажаєм їм нових перемог і спортивних досягнень і висловлюємо глибоку подяку спортсменам та їх наставникам за ту важку та щоденну роботу по втілення в життя принципів здорового способу життя,фізичної культури та спорту!!!!


 

Коментарі  

 
#5 гость 20.08.2015 20:42
Цитую Моргал:
Бачив другу партію Данківці-команда зірка)

і,що
друга
партія??
Цитувати
 
 
#4 Моргал 24.06.2015 09:34
Бачив другу партію Данківці-команда зірка)
Цитувати
 
 
#3 Гость 22.06.2015 22:39
Цитую Моргал:
Безпомічні котенята виграли в команди зірок))) Круто)))

ти дурак беспомічний,гру бачив?
Цитувати
 
 
#2 Гость 18.06.2015 11:21
Просто Стеця на вишці не було)))))
Цитувати
 
 
#1 Моргал 18.06.2015 11:18
Безпомічні котенята виграли в команди зірок))) Круто)))
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Нове на сайті

Зареєструйтесь і надсилайте повідомлення іншим зареєстрованим на сайті користувачам