Ліга чемпіонів зразка 2015 року
Понеділок, 04 травня 2015, 08:30

volleyball0 Як і було анонсовано 2 травня в спортивному комплексі Кочубіївської ЗОШ Уманського району відбувся перший Кубок чемпіонів аматорських ліг .В Кочубіївку,яка потрохи перебирає на себе функції своєрідного волейбольного центру Уманщини, суботнього ранку приїхали чотири команди-"А-пілон" та "Екодім" Вінниця,як переможці ліги "А-пілон" та "Меридіан" Київ та "Патріот" Київ ,як найрейтинговіші команди ліги "КЗВЛ" м.Київ.

Згідно Положення,розробленого та узгодженого керівництвом обох ліг,розіграш Кубку проходив по схемі ,яка дозволяла будь-якій з команд стати переможцем престижного турніру.

                                       В першій грі уманський "А-пілон" зустрічався із "Патріотом" із Києва.Гра розпочалась досить прогнозовано : обидві команди без підготовки та розвідки включили свої швидкості та намагались добитись результату в кожному розіграші.Уманчани знайомі з доброю половиною гравців,які виступали за "Патріот" по виступах останніх в лізі "А-пілон" за команду "Монте",тому особливих труднощів з розумінням гри не виникало.Потрібно віддати належне киянам-вони не здавались до останнього розіграшу ,незалежно від різниці в рахункові.Особливо виділявся нападаючий Кравчук Сергій,який неординарними своїми ігровими діями не раз доставляв масу неприємностей захисту "А-пілона".В загальному ж ,на фоні серйозної боротьби за кожен мяч,результат 25-16,25-18 та 25-16 на користь "А-пілона" показав досить серйозну перевагу уманчан у всіх аспектах гри.

        Другий півфінал ,після церемононії відкриття турніру, зіграли команди "Меридіан" та "Екодім". Можливо різне налаштування команд саме на цю гру,можливо недооцінка суперника,але із сторони на майданчику повністю домінував "Меридіан"."Екодім" був зовсім не схожим на ту команду,з якою дуже цікаво боротись.Мяч відверто валився з рук гравців.Лише в другій партії вінничани підлаштувались під гру киян,і змогли поборотись до кінцівки партії."Меридіан", навпаки, грав в задоволення і показував рівень гри,який сміливо можна занести в актив команді.З такою грою зупинити їх було б дуже важким завданням.Красиві комбінаційні атаки, підйом "мертвих" мячів, гарматна подача та "глухий" блок-все це було в діях гравців на найвищому технічному рівні. 25-16,25-23,25-21-саме з таким рахунком "Меридіан" проклав собі дорогу до фіналу.

                                                   Малий фінал за третє місце між "Патріотом" та "Екодімом" особливою напругою не відмітився.Команди спокійно,без нервозності виконували ігрові дії.Після провалу в першій партіх 25-8 ,"Патріот" так і не зміг бодай награти до 20 очок в партії."Екодім" ,після півфінального фіаско, прокинувся і почав потихенько налажувати ігрові звязки,щоб хоча б частково показати ту гру,яку вони вміють грати,і яка приносить бажані результати.Закономірна загальна перемога "Екодіма" (25-8,25-18 та 25-16) трохи підсолодила пігулку програшу вінничанам. "Патріот" залишився четвертим,хоча команда показала досить злагоджену гру та бажання до перемоги.

                                                 Фінал між "А-пілоном" та "Меридіаном" став окрасою розіграшу.На майданчику знаходились справжні майстри своєї справи.Індивідуальну майстерність гравців "Меридіану" уманчанам можна було нівелювати лише за рахунок командних дій,що власне і сталось. Боротьба на грані можливостей-саме за це ми любим волейбол,і саме такий волейбол показували команди.Можна як завгодно довго розказувати за такі ігри,смакуючи окремі моменти та ігрові командні дії,техніку гравців та тактику команд,але результат такого протистояння виявився на користь "А-пілона".Все-таки,коли команда досить багато тренується та проводить ігри разом гравці мають додаткову впевненість, зявляються невидимі звязки-відчуття,які дозволяють їм діяти на рівні підсвідомості."Меридіан",маючи в своєму складі гравців екстра-класу,ставив ставки саме на індивідуальні дії.Перемога "А-пілона" 3-0(25-17,25-21 та 25-22) вивела його в перші переможці обєднаного КУбку Чемпіонів зразка 2015 року.

                                                 Не можна сказати і про невелику ложку дьогтю в розіграші турніру.Суддівство на турнірі забезпечувала суддівська колегія на чолі з Стаценком О.Ф.,людиною знаною в волейбольних кругах,судді національної категорії,яка має величезний досвід суддівства ігор на смому високому рівні та користується заслуженим авторитетом серед колег.Вибір на користь Стаценка ,як головного судді змагань ,був зроблений не випадково-Олександр Федорович кілька років підряд є головним суддею фінальних ігор ліги "А-пілон". У волейболі суддя-це не тільки арбітр,а і авторитет для гравців та болільників,це не інші ігрові види спорту(наприклад футбол),де його можна ображати та освистувати.Було дуже незручно за вболівальників "Меридіана",такої собі "чернігівської групи підтримкм",які дозволяли собі поведінку ,яка не личить ім ,як любителям волейболу.Суддівські помилки,якщо вони навіть є-це не тема образливих викриків на трибунах! Хотілося б побачити,як ці "крикуни" самі змогли б відсудити гру такого рівня,як фінал. 

Церемонію нагородження провів віце-президент ГО "Асоціація "А-пілон" Вечерук С.В. Відмітивши високий ігровий та організаційний рівень турніру,Сергій Віталійович подякував від ГО "Асоціація "А-пілон" спортивному клубу "Базис",особисто Осадчому В.О. за допомогу в проведенні турніру.Окремимі слова подяки було проголошено лізі "КЗВЛ" м.Києва,що відгукнулась на пропозицію провести спільний Кубок, завірено присутніх в перспективі розширення географії та числі учасників новонародженого турніру.Відмічено кращих гравців турніру:

команда "Патріот"- Кравчук Сергій,

команда "Екодім"-Вітковський Сергій;

команда "Меридіан"-Жучинський Олександр;

команда "А-пілон"-Пастух Віталій;

Команди нагороджені дипломами та Кубками за зайняті місця.Призовий фонд в розмірі 5000 грн,за взаємною згодою команди-переможця,перераховано на волонтерську організацію "Разом" м.Умань,для допомоги бійцям АТО.

 

 


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Нове на сайті

Зареєструйтесь і надсилайте повідомлення іншим зареєстрованим на сайті користувачам