Ліга "А-пілон" 14-15.Перший раунд серед грандів.
Неділя, 09 листопада 2014, 21:47

Давати старт волейбольним змаганням  традиційно випадає командам вищого дивізіону,адже саме команди вищого дивізіону проводять тури в суботу. Перший тур ліги «А-пілон» сезону 2014-2015 років приймала батьківщина ліги- м.Умань. Кращий ігровий зал міста на весь день було віддано волейболістам восьми команд вищого дивізіону. На жаль,епідемія простудних хвороб підкосила молоду, але амбітну команду «Поділля» із м.Вінниці, і тур команди проводили всімох. Тимчасова втрата одного учаника лише допомогла організаторам.

 

Допомогла команда своєю відсутністю вперше і ось чому:вже з перших розіграшів першої зустрічі стало зрозуміло,наскільки серйозна боротьба очікується між командами. Гра «очко в очко» не тільки вимотує гравців психологічно і забирає цінний час в організаторів-орендаторів ігрового залу,але ,і це головне,показує наскільки серйозно підготовлені команди і наскільки серйозно налаштовані на гру. Аналіз ігор,які будуть приведені в цій статті носять безумовно суб’єктивний характер,так як це думка окремо взятої людини,яка,можливо, не настільки глибоко розуміє всі аспекти цієї красивої і інтелектуальної Гри,яку ми так любимо-тому прохання свої думки,шановні читачі ,теж висловлювати-для цього існує форум на сайті. Реєструйтесь і коментуйте-буде дуже цікаво всьому загалу.

Отож,безпосередньо до початку ліги .Перше,що було зразу помітно-майже всі команди приїхали серйозно підсилені. Нові обличчя в складі всіх команд можуть лише порадувати,тому що новоприйняті в «лігоапілоновську» спільноту гравці вносять нову ,свіжу кров в наш волейбольний організм,розширюють географію волейбольного руху і ,таким чином,допомагають всім нам досягати цілей,які поставлені перед організацією. Рівень волейболу,на який піднялись ігри вищого дивізіону заохочують до перегляду і наслідування іншими гравцями-і в цьому ,безумовно,заслуга якраз тих «варягів»,які щорічно приходять як гості,і залишаються надовго, як свої. Друге-команди вже в першому турі показали,що рівень підготовки до сезону пройшов успішно,команди вже в гарній фізичні та тактичні,якщо так можна сказати,формі. «Страшно» подумати, в яку форму попадуть команди  через п’ять місяців на фінальні ігри. Третє-переважна більшість команд уже мають генерала на капітанському містку-діями команд керують авторитетні тренери,які вносять професійні корективи в командні та індивідуальні дії гравців для досягнення поставлених цілей. Це загальні тенденції,а що стосується зустрічей-про це потрібно говорити окремо.

Честь розпочати першу гру нового сезону «А-пілон»-ліги випала командам «ПоділляАгрозахист» Вінниця та «Монте» Монастирище.І якщо перша вже має серйозний досвід виступів в вищому дивізіоні («ПоділляАгрозахист»,як правонаступник «Стахов і Ко», має титул екс-чемпіона ліги «А-пілон»),то «Монте» робить перші кроки в вищому дивізіоні.Перші,але досить впевнені-вони переграли титулованих суперників в трьох партіях 3-0(25-23,25-19,25-23).Боротьба була запеклою,але бонуси отримали дебютанти,і заслужено. Вже після першої гри тур почав вибиватись із часового графіку завдяки безкомпромісній боротьбі команд.За зустріч розіграно 140 очок,це показник професіоналізму аматорів двох команд.

Друга гра між «Екодімом» та «Базисом» засвідчила ,що прохідні ігри в дивізіоні закінчились .Срібний призер вищого дивізіону в надважкій боротьбі зумів на кінцівках партій переграти бронзового призера першого дивізіону 2-1(25-17,24-26,25-22).Переграв на нервах ,класі та досвіді,як на мене, недооцінивши спочатку суперника. «Базис» став міцним горішком,але поки-що  не для «Екодіма».

В наступній зустрічі  срібний призер першого дивізіону «А-пілон2» дебютував в вишці в поєдинку із одним із грандів-котовською «Бирзулою»(хоча правильно сказати не дебютував,а повернувся,т.я. більшість гравців другої команди «А-пілон» вже були учасниками в вищому дивізіоні).Повернення виявилось досить невдалим для «А-пілона2» 1-2(25-27,25-20,25-23),але в зустрічі встановлено рекорд розіграних м’ячів 158,що само-собою приємно,і перемога далась котовцям досить важко-це теж по-спортивному приємно.

В четвертій зустрічі в боротьбу вступив діючий чемпіон ліги-уманський «А-пілон» .В поєдинку з «ПоділляАгрозахистом» боротьба була,але вже не така напружена,як в попередніх зустрічах.Волейболісти «А-пілона» переважали суперників не тільки в зрості(особливо перші темпи),але і в інших компонентах гри.Рахунок 3-0(25-19,25-22,25-8) був по грі. Вінничани вирішили до кінця зустрічі особливо не боротись,адже «А-пілон» розладив гру у всіх ланках. Програш із таким рахунком не дозволив команді набрати хоча б очко в звітному турі,але ще вся боротьба попереду,тому потрібно зробити правильні висновки-і готуватись до слідуючого туру.

«Бирзула» в п’ятій зустрічі дала справжній майстер- клас командної боротьби за результат для дебютантів із «Базиса».Рахунок 2-1(25-23,25-23,16-25) дуже точно відображає серйозну боротьбу в перших двох партіях,та деяку розслабленість котовців після здобуття заслужених двох очок за виграні партії. «Бирзула» перемогла саме завдяки командній грі,коли всі грають на результат і боряться за кожен відскок,за кожне очко. Більш молодші волейболісти «Базиса» показали прекрасну і злагоджену в усіх аспектах гру,вони ще будуть перемагати ,але в звітному турі вони додали в свій актив лише 2 очка. Ці очка дорогого варті,адже вони вибороті в чесній безкомпромісній грі.

Остання гра туру між «А-пілоном2» та «Екодімом» була аналогічна зустрічі між «А-пілоном» та «ПоділляАгрозахистом».3-0(25-12,25-21,25-15)-рахунок, який засвідчив цілковиту перевагу «Екодіма».Вибивши «А-пілон2» з прийому,досвідчені волейболісти «Екодіма» без зайвих зусиль добили суперника ,лише епізодично даючи йому грати в свою гру. Закономірний та чесний результат,тим не менш  тільки «завів» і простимулював  уманчан взяти реванш за поразку в «домашніх» стінах в наступних турах

Ще одну зустріч,по причині відсутні «Поділля» ,команди «А-пілон» та «Монте» зіграли із наступного туру. Гра була принциповою,адже зустрічались минулорічні чемпіони першого та вищого дивізіону. Отримавши допінг в вигляді перемоги над командою вищого дивізіону в попередній зустрічі, «Монте» недостатньо правильно налаштувалась на «А-пілон» ,тому і програла 3-0(25-18,25-22,25-16) Програли зустріч в шаленій боротьбі,але уманчани переграли суперника по всіх статтях,і в нападі,і в блокові ,і в захисті. Рецепт для перемоги такої команди ,якою є сьогоднішній «А-пілон»,безумовно є,і ,надіюсь, «Монте» ще візьме реванш за поразку,але для цього потрібно багато працювати в першу чергу над собою.

Останні слова написані не просто так: монастирищанці «відмітились» на турі не тільки як класні волейболісти. Після зустрічі з «А-пілоном» діло трохи не дійшло  до рукоприкладства по причині неврівноваженості та нестриманості  окремих гравців команди «Монте». Оргкомітет,звичайно,попередив представників команди про недопустимість подібних інцидентів і про можливе покарання команди аж до дискваліфікації згідно Регламенту,але сам факт такої поведінки окремих гравців викликає подив і справедливу неприязнь. Хочеться  нагадати їм,що волейбол-не футбол і не регбі,на волейбольному майданчику гравці доводять свою правоту лише м’ячем,а не язиком,а тим більше кулаками. Волейбол-гра інтелектуальна,тому будьте гідні високого звання волейболіста.

Насамкінець,підводячи підсумки туру,нагадуєм представникам команд про дві речі:

1.Недопустимість зміни черговості ігор без відома оргкомітету,неявки  або запізнень команд на гру-все це буде приводити до  дисциплінарних санкцій командам згідно Регламенту.

2.Обовязковість сплати членських внесків в термін до слідуючого туру.(В вищому дивізіоні внески сплатили лише команди «А-пілон» та «А-пілон2»

По результатах першого туру лідерами стають волейболісти «А-пілона»-6 очок,2. «Екодім»-5 очок,3. «Бирзула»- 4 очка, 4.«Монте»-3 очка, 5.«Базис»-2 очка,6. «А-пілон2»-1 очко,7-8 «ПоділляАгрозахист» і «Поділля»-0 очок.

Чекаємо всіх вболівальників на іграх другого туру,13.12.2014 року  згідно календаря!!!!!! 


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Нове на сайті

Зареєструйтесь і надсилайте повідомлення іншим зареєстрованим на сайті користувачам