До теми суддівства
П'ятниця, 13 грудня 2013, 15:41

Ні разу на сторінках (вибачте електронних сторінках) нашого сайту не підіймалось питання суддівства в лізі "А-пілон". Мабуть в передноворічні дні,коли команди або вже пішли,або скоро підуть на відпочинок перед другим колом, настав  той час, щоб обговорити це непросте питання з читачами сайту.

 

На початку шляху рівень гри команд в лізі відповідав сучасному рівню гри відбірних ігор першого дивізіону.Рівень гри в сучасному вищому дивізіоні вже давно підтягнувся до професійних волейбольних баталій. І хоч в спортивних кулуарах нашу лігу давно називають "підпільною", ми граємо зовсім не підпільний волейбол. І судді, вірніше рівень їх кваліфікації,теж повинні відповідати рівню спортсменів.Серед учасників ліги багато справжніх майстрів цієї гри,за плечима яких серйозний спортивний досвід, виступи на найвищому рівні, і ,відповідно, кваліфікація як гравців.Тому тема суддівства дуже актуальна для змагань.

Щодо "вишки", ми давно зрозуміли,що судити ці ігри на відповідному рівні можуть лише компетентні судді ,які мають відповідну кваліфікацію.Останні фінальні ігри,які судив Стець О.Ф. це наглядно підтвердили.Суддя дав змогу(вірніше не заважав некомпетентними рішеннями) показати командам свою найкращу гру, і в боротьбі здобути чемпіонство. Перший тур цього року,який теж судив Федорович, показав правильність вибраного шляху щодо суддівства.

В першому дивізіоні судять зовсім не професіонали,але люди,які люблять волейбол і роблять дуже багато для його розвитку. Можливо рівень суддівства Лесніченка О.О. і Почеренюка Д.С. і не зовсім професійний, але не можна обвинувати їх в заангажованому суддівстві на користь якоїсь з команд.А помилки,які роблять судді,взагалі властиві людям,особливо,які працюють.

Є пропозиція до учасників ліги-можливо хтось має бажання бути суддею,ми зробим все можливе,щоб людина мала відповідну практику і компетенцію і змогла судити наші по крайній мірі ігри. Головне завдання судді-щоб результат зустрічі був справедливий для всіх учасників змагань. Давайте  разом  працювати над цим принципом!


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Нове на сайті

Зареєструйтесь і надсилайте повідомлення іншим зареєстрованим на сайті користувачам