Кубок Хорсака -2012, фінальний звіт
Неділя, 18 березня 2012, 23:00

Кубок памяті В.П.Хорсака залишився на батьківщині

  Відгримілифінальні фанфари фінального поєдинку за право називатись володарем кубкуХорсака-2012 року. Нафарширована емоціями,сподіваннями та переживаннямиатмосфера турніру опала теплою заспокійливою хвилею на всіх учасниківдійства, щоб принести душевний спокій та почуття глибокого задоволення від побаченого поєдинку фіналістів кубку.

Так,гарний волейбольний коктейль скуштувалиглядачі та вболівальники ,які були присутніми на турнірі,а тим більш приємно,що п’яним він став завдяки перемозі уманської зброї.  
Анонсуючитурнір,та підводячи його підсумки, знову і знову ловиш себе на думці,щовсе-таки правильну стратегію проведення муніципального турніру обрали в свійчас організатори не без участі ГО «Асоціація «А-пілон» : запрошувати до участів турнірі найкращі регіональні команди .Ігри,які відбулись,їх якість табезкомпромісність довели не тільки правильність шляху,але і перспективу самоготурніру. З року в рік престиж турніру лише зростає,і вислів в волейбольних колах «а мивиграли турнір в Умані» набирає все більшої ваги.
Доучасті в турнірі,що щойно відбувся, крім минулорічних фіналістів-вінницького «Екодіма»і уманського «А-пілона»,були запрошені команди «Колос» с.Скибин Жашківськогор-ну, «Коло друзів» м.Черкаси, «Бірзула» Котовськ та команда м.Первомайськ. Минулорічніфіналісти очолили групи «А» і «Б».В групі «А» спаринг-партнерами «А-пілона»стали «Бірзула» та Первомайськ,а конкурентами «Екодіма» в групі «Б» стали «Коло друзів» та «Колос».
Перший деньзмагань команди в групах визначали півфіналістів. В групі «А» господарімайданчику в першій зустрічі впевнено переграли команду Первомайська 2-0. Потімочікувано верх над первомайськими волейболістами взяли котовці. В останнійзустрічі групи уманчани не змогли подолати синдром «Бирзули» ,який полягає втому,що впевнено граючи по ходу зустрічі на рівних в кінцівці кожної партії «Бирзула»трішки «Додає» і досить легко доводить гру до переможного завершення.2-0 , і котовціпродовжили боротьбу з першого місця, а уманчани –з 2-го місця в групі.
Вгрупі «Б» все виявилось набагато складніше. Спочатку в справжньому трилері натай-брейку 2-1 вінничани вирвали перемогу в самобутньої черкаської команди. В слідуючій грі першу несподіванку приніс «Колос»,так само на тай-брейку перегравши «Екодім»2-1.І лише в заключній грі в напруженій і емоційній боротьбі між командами «Колодрузів» і «Колос», провівши так само трипартії (2-1), учасники визначили переможця і невдаху групи: «Колос»-перший, Черкаси-додому.
Півфіналирозпочались грою «А-пілон»-«Колос».Потрібно віддати належне індивідуальній такомандній майстерності жашківчан - до півфіналу ні одній команді не вдалосьпідібрати ключі до класних нападників «Колоса»,які атакували практично з 100%ефективністю. Але «А-пілон»- це досвідчений турнірний боєць,який не тількизумів розгадати загадку «Колоса» ,але і загадати свою,відповідь на якусуперники на протязі двох партій відгадати не змогли.2-0 і перший фіналіствизначений.
В півфіналі №2 котовці змагались із «Екодімом» за другу путівку в фінал. теж До початку зустрічі багато хто віддавав «Бирзулі»беззаперечну перевагу-команда грала з хорошим настроєм,розкуто і не програла до півфіналу жодного сету-але «Екодім»мав свою думку. Мобілізувавши всі наявні бойові одиниці в особі бувших гравцівпрофесійної ліги не тільки України,а і «землі обітованої», вінничани дали бійкотовцям. Гра була дуже видовищною та захопливою-адже з обох сторін виступалисправжні майстри. «Екодім» переміг завдяки більшому бажанню,і можливо більшомуфарту в окремих епізодах. По справжньому розігрались нападники «Екодіма»,ігарно зіграли вінничани в захисті,особливо на протидії знаменитому першомутемпу «Бирзули».2-0 і котовці вийшли в малий фінал за 3-тє місце,вінничани ввеликий.
Жашківський«Колос» віддав всі сили за можливість стати бронзовими призерами,але на рівнихборотись з однією з кращих аматорських команд України не змогли. Все- такидосвід (або відсутність його-як в Жашкова) виступів на найвищому рівні даєтьсявзнаки. Якщо в першій партії ще відчувався опір Жашкова- то в другій партії «Бирзула» морально зломила суперника і особливихтруднощів для загальної перемоги вже не бачила.2-0: «Колос»-четвертий , «Бирзула»-бронзовий призер.
Уманське волейбольне «ель-класико»,тобтозустріч «А-пілон»-«Екодім», в цьогорічному розіграші кубку Хорсака запропозицією організаторів проводилось до трьох перемог. Мабуть не варто описуватинаелектризованість атмосфери при проведенні фіналу таких змагань(недарма фіналсудить головний суддя змагань),але прогнозувати повну пятихатку такоїнаелектризованості до початку зустрічі не брався ніхто. Уманчани почали доситьвпевнено,вигравши в боротьбі перевагу в 4 очка,довели партію до логічного завершення,і повели в зустрічі1-0.Друга та третя партія довела про принциповість та небажання «Екодіма»віддавати кубок господарям. На повну силу заграли всі ланки «Екодіма»,і хоч якне старались «Сіволдаєв» та «Лукаш»(гравці «А-пілона»)-перемогу вінничани невипустили: 2-1 і вже попереду Вінниця. Але уманчани теж не могли пробачити «Екодіму»минулорічний програш. Зібравши всі сили та волю в кулак,вони змогли вирватиперемогу в четвертій партії,та ще й з відчутною перевагою. Пійнявши свою гру, «А-пілон»на тай-брейку не залишив ні одного шансу вінничанам,виграши його з «непристойним»для тай-брейку рахунком 15-6.3-2 –загальна і заслужена перемога уманчан. Кубок В.П.Хорсака на найближчийрік залишається в Умані!
Вітаємоі переможців і переможених з гарним волейбольним святом,яке вони подарувалиуманчанам! Цьогорічний розіграш став справжньою прикрасою спортивного життяміста-і заслуга в цьому не тільки організаторів турніру,але і всіх тих ,хто підтримувавта сприяв його проведенню,надавав посильну допомогу організаторам! Єдине ,щостало ложкою дьогтя в бочці з медом, було відсутність достатньої кількостіглядачів для змагань такого рівня. Дуже нечасто є можливість любителям спортунашого міста бути глядачами таких спортивних ігор! Не бувши присутнім на такомутурнірі,не відчувши хоча б часточки тих емоцій ,що вирували на іграх,багатовтрачаєш,а жаль!!!

 

 

 


 

Коментарі  

 
#1 Богдан Скибин 20.03.2012 10:20
Дійсно гарні ігри пройшли. Кращий кубок в якому я брав участь. Було на що подивитись і був азарт грати. Нудно не було.
За два дні вразило дві речі:
- гра 1 та 4 номерів Екодіма (красені, звірі);
- командний дух та воля до перемоги команди Апілон, заслужене перше місце, справжня команда (думаю заслуга ветеранів).
Готуємось до фінальних ігор ліги. Буде весело.
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Нове на сайті

Зареєструйтесь і надсилайте повідомлення іншим зареєстрованим на сайті користувачам