Розіграш Ліги в першому дивізіоні завершено
Понеділок, 20 лютого 2012, 00:01

Віват новому чемпіону першого дивізіону!

Суботні ігри другого туру в першому дивізіоні Ліги «А-пілон» підвели фінальний підсумок змагань першого дивізіону. В нинішньому багатостраждальному розіграші першого дивізіону і учасники-спортсмени,і учасники-судді,і учасники-організатори отримали дуже повчальні уроки. Знімання команд з розіграшу перед початком другого кола( досить пристойних по рівню гри) завдали серйозної шкоди як самим волейболістам-членам цих команд,так і уманському аматорському волейбольному руху взагалі. Не робить це(зняття команд) честі і організаторам турніру. Не хочеться шукати виправдань ні для кого,сталось те, що мало статись! Я вважаю,що кожен уже зробив правильні висновки для себе і дав собі відповіді на питання :кому потрібні такі аматорські команди,яких потрібно не тільки кожен раз запрошувати на ігри,а ще й мотивувати для тренувань.

 

Але не будем більше про погане-в Лізі набагато більше світлого та приємного ,ніж окремі інциденти. Отож почнемо підводити підсумки із групи команд,які боролись за 6-9 місця в дивізіоні.
Насамперед хочеться відмітити правильність вибору формули розіграшу чемпіонства першого дивізіону,коли команди в другому колі діляться на дві нові групи ,згідно результатів ігор першого кола. Той,хто хоч раз був присутній на іграх в цій групі(за 6-9 місце) відчув справжню боротьбу команд за лідерство в групі-і байдуже що це нижчі місця -боролись гравці, як за чемпіонство.
Відносна рівність сил команд породила непередбачуваність в кожній зустрічі групи. В звітному турі,завдяки «старанням» команди «СПМ», команди «Базиса» та «Уманьпива» мали змогу ввечері в четвер спробувати перемогти маньківських «Кумів» на уманському майданчику школи-гімназії. «СПМ» теж записались в чергу,щоб помірятись силами із «Кумами» після 2-х зустрічей,але черга до них не дійшла,так як 2-га зустріч закінчилась о 22 годині.
3-1-отримали «Куми» від «Уманьпива»,молодої амбіційної команди на чолі з не менш амбітним керівником. Кисіль А.І. віднедавна ввійшов в керівне ядро ГО «Асоціація А-пілон»,тому програвати його команда просто не має морального права. Команда «Уманьпива» прогресує досить потужно,і можливо,вже в наступному розіграші буде боротись ,якщо не за чемпіонство в дивізіоні ,то, принаймі ,за призове місце,що дасть змогу заявити про підвищення в класі.
Не відстає від «Уманьпива» і команда «Базиса»,показуючи гарну,грамотну гру. Так,можливо,в «Базисі» немає справжніх волейбольних зірок,але ,беззаперечно,є справжні лідери,є командний стержень,що дозволяє команді не прогинатись перед будь-яким суперником.3-2- в відчайдушній боротьбі перегравши «Кумів» -кочубіївці довели,що вони те ж зовсім не випадково стали одними з лідерів групи.
Маньківчани пішли на досить великий ризик,зіграти такі зустрічі за один день та ще й ввечері на майданчику суперника. Рискнули,але ризик не виправдався . Шкода,тому що в багатьох епізодах команда Дубовика Саші заслуговувала на загальну перемогу! «Куми» -це команда ,яка завжди створює здорову конкуренцію серед учасників змагань і підтримує всі команди в хорошому ігровому тонусі –адже завжди може викинути такий «фортель»,що диву даєшся- невже їм невідомий страх перед фаворитами зустрічі!Команді потрібно більше попрацювати над психологією переможців-гравці повинні вірити в загальну перемогу!
В групі залишилась одна відкладена гра,яка остаточно визначить команду-аутсайдера групи -«Кумів» або «СПМ». На верхніх сходинках в групі розмістились команди «Уманьпиво» та «Базис» відповідно.
Серед команд ,які боролись за чемпіонство в першому дивізіоні,всі крапки над «і» розставив жашківський суботній тур. Жашків вперше приймав ігри Ліги,тому програвати дома лідер дивізіону зовсім не збирався. Ігри відзначились надзвичайною впертістю суперників в боротьбі за перемогу,і ,звичайно,надзвичайним бажанням виграти.
Команда «Теплика»,чемпіон першого дивізіону першого розіграшу Ліги, намагалась будь-що реабілітуватись перед своїми вболівальниками за болючу поразку від команди «УНУС» в Теплику,тому в першій грі без зайвих розвідок «розірвала» команду «ІАК» з Іллінців: 2-0 . Тепличани розуміли,що головна гра в них попереду,і тому з великим інтересом спостерігали за зустріччю «Колоса» та «УНУС».
Потужні атаки жашківчан уманчани досить успішно закривали блоком та відігравали в захисті. Але так було лише на початку зустрічі. А далі,отримавши,завдяки деяким суддівським помилкам,деяку фору в рахункові, «Колос» без особливих проблем розібрався із «стоячою» і подавленою психологічно командою студентів: 2-0,і жашківчани вже забезпечили собі перше місце.
В слідуючій зустрічі «ІАК» здобув другу перемогу на тай-брейкові,завдавши поразки без сумніву талановитій команді ВК «Оксанино» 2-1.Зустріч тепличан і жашківчан носила чисто принциповий характер,т.я. особливого впливу на фінальний розподіл місць в дивізіоні вже не мала. Але зустріч,як розповіли очевидці,стала окрасою розіграшу першого дивізіону. Команди показали настільки зрілу і майстерну у всіх відношеннях гру,що здавалось,що це остання гра для кожної з команд. Потрібно віддати належне «Колосу»-він в очні ставці довів свою перевагу над одним із головних фаворитів дивізіону,але потрібно відзначити і запеклу,місцями відчайдушну боротьбу тепличан за перемогу. Якби було можливо, потрібно було б присудити командам нічию. Але результат підтвердив сходження на трон нового чемпіона дивізіону. На другому місці,завдяки перемозі над ВК «Оксанино» 2-0,опинилась команда «УНУС»,на третьому-торішні срібні призери дивізіону ВК «Теплик». Четверте місце зайняла команда «ІАК» Іллінці,п’яте-команда ВК «Оксанино».
Згідно положення розіграшу,команди «Колос» Жашків та «УНУС» Умань приймуть участь у фінальних іграх ліги під рейтинговими номерами 7 та 8 відповідно. Цілком можливо,що ці команди зможуть довести свою перевагу над суперниками і в наступному розіграші виступати серед команд вищого дивізіону.
PS. Поскільки на сьогодні не зовсім зрозуміла доля команди вищого дивізіону - «збірної м.Умань»,а тури команд вищого дивізіону відбудуться вже найближчими вихідними,про остаточну формулу і учасників змагань буде повідомлено додатково.Хоча вже на сьогодні достеменно відомо,що фінальні ігри пройдуть в 2 ігрових дні,в суботу будуть визначені команди з 5-ї по 8-му,в неділю -чемпіонів та призерів ліги.

 

 

 


 

Коментарі  

 
#2 Олександр Горенко 21.02.2012 20:49
"Куми" на турі в Верхнячці 3-2 обігроли як Кочубіївку так і Уманьпиво. Я вважаю що в команді проблеми зі складом(занадто нерівний).Жашків заслуговує на вихід далі, їхня гра дісно є найстабільнішою , цікавішою та як наслідок майстернішою на фоні інших команд. Уманьпиво підсилився під кінець розіграшу, цікаво буде поспостерігати їхню гру в наступному сезоні.
Цитувати
 
 
#1 Богдан Скибин 20.02.2012 23:42
777
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Нове на сайті

Зареєструйтесь і надсилайте повідомлення іншим зареєстрованим на сайті користувачам