Еліта в боротьбі
Неділя, 13 листопада 2011, 20:50

Боротьба еліти розпочата

Розпочата боротьба в вищому дивізіоні ліги «А-пілон». Розпочата на мажорній ноті, розпочата серед клубів еліти ліги, новачків та «старожилів», майстерних та не зовсім, але амбіційних бійців, серед авангарду молоді в своїх регіонах, людей з активною життєвою позицією, які власним прикладом пропагують здоровий спосіб життя.

 

Перший тур,за щорічною традицією,приймала столиця ліги- м.Умань в базовій спортивній залі ліги-залі Уманського національного університету садівництва. Потрібно віддати належне серйозній піар-підготовці та анонсуванню туру в засобах масової інформації,за що особиста дяка технічному координатору вищого дивізіону та ,за сумісництвом,головному судді змагань 1-го туру Лесніченку О.О. Короткий ролик з нарізками найцікавіших моментів розіграшу попередньої ліги,біг-борди з анонсуванням свята волейболу ,розміщені в різних куточках містах забезпечили досить велике представництво болільників та просто небайдужих до волейболу громадян нашого міста в спортивній залі.
Як вже повідомлялось, виконкомом ГО «Асоціація А-пілон»,організатор та керівник ліги,було прийнято рішення про проведення змагань серед команд вищого дивізіону в 2 кола. Шість команд дивізіону по 2 рази зустрінуться з кожною командою дивізіону протягом 5-ти турів і визначать фінальну четвірку,яка і розіграє чемпіонство на фінальних іграх,які орієнтовно пройдуть в березні 2012 року. Дві команди,що займуть 5-6 місця вищого дивізіону та 2 кращі команди 1-го дивізіону розіграють на фінальних іграх 5-8 місця.
Урочисте відкриття розіграшу ліги серед команд вищого дивізіону розпочалось з промови президента громадської організації підтримки розвитку фізичного виховання та спорту «Асоціація А-пілон»,відомого спортсмена,людини,яка дуже багато зробила і робить для розвитку спорту не тільки в нашому місті але і в Україні в цілому,Миронюка Василя Авксентійовича. Привітавши спортсменів та присутніх із початком свята волейболу,президент представив команди-учасники,їх капітанів та тренерів,а також спонсорів та меценатів ,без участі яких участь команд в лізі не була б можливою. В короткій промові Василь Авксентійович подякував керівництву Уманского НУС за гостинно наданий зал,та окреслив основні цілі та завдання ліги-популяризацію та розвиток волейболу в регіоні. Побажавши всім учасникам міцного здоровя та спортивної удачі,президент передав слово головному судді. Лесніченко О.О. ознайомив учасників із регламентом змагань та представив суддівську колегію:Почеренюка Д.С., Сулиму С.М., Руденка В.Я..На цьому офіційна частина була закінчена,отож перейдемо безпосередньо до ігор.
«Дебют туру»- зустріч новачка вищого дивізіону-збірної команда вузів міста,яка виступає під прапорами Уманського НУС та та чинного чемпіона ліги-самобутньою командою «Бірзула» з м.Котовськ. Особливих труднощів для чемпіонів,за плечима досвід боротьби в професійних лігах та змаганнях,перемоги на найвищому аматорському рівні України, уманські збірники не завдали.3-0-закономірна і чесна перемога котовців ,на дві голови сильніших за опонентів.
В другій зустрічі оновлена іллінецька дружина боролась за перемогу із командою «Екодім» Вінниця. В першій партії не можна було прогнозувати перевагу чи перемогу ні одній, ні іншій команді. Боротьба на майданчику була настільки захопливою,що мені особисто здавалась неминучою повна пятихатка. Слід відзначити захист Іллінців,без перебільшення один з кращих в лізі, та красиву комбінаційну гру «Екодіма». Досить несподівано один з кращих нападаючих другого темпу «Екодіма» Дорош С.. вийшов на поле в формі ліберо. Але як показала гра,таке перевтілення пішло тільки на користь команді. Хороший прийом в виконанні Сергія Дороша дав змогу показати свої кращі якості звязуючому Кушніру С. А вже коли зв’язуючий має змогу дати гарний пас про продовження атаки-це вже половина успіху. Така тактична знахідка ,безумовно ,була підказана та втілена в життя головним тренером «Екодіма»,і ,на мою думку, це ще далеко не остання знахідка команди,яка,як показали подальші ігри в нинішньому розіграші, реально націлилась на загальну перемогу.Ведучи в кожній партії до середини партії ,іллінецькі волейболісти все-таки віддавали перевагу і перемогу суперникам.3-0-перемога «Екодіма».
«Окрасою туру» можна назвати третю зустріч туру між уманським «А-пілоном» та «Поділлям» ВК НУХТ м.Вінниця. І нехай вибачать мене читачі за деяку упередженість в коментарях,але справедливий результат цієї зустрічі була б по крайній мірі нічия. Уманський «А-пілон»,який показав одну з кращих своїх ігор не тільки в цьому розіграші,але і взагалі за весь рік,заслуговував на перемогу. Команда двічі вела по ходу зустрічі в виграних партіях,вела в першій половині тайм-брейку,мала чотири(!!!) матч-боли,але переграти амбітне «Поділля»не змогла. Молода «напівпрофесійна» команда(в хорошому розумінні цього слова: за кількістю тренувань та професійний підхід до волейболу),яка бореться за призи в вищій аматорській та вищій студентській лізі України, отримала справжню битву в Умані ,і не через свою погану гру-а через гарну гру опонентів. Відзначимо в грі «А-пілона» молодих нападників Сіволдаєва В. та Таранця І., а також ліберо Щибрю С., який практично підняв всі відскоки ,рикошети та скидки. Козирі Поділля в даній зустрічі- звязковий Пастух В. та ліберо –Рафаель(прізвище ,на жаль, не пам’ятаю) .Взагалі зустріч срібних та бронзових призерів минулого розіграшу ліги підтвердила високий клас виконавців та команд, і неабияку подальшу боротьбу в кожній зустрічі за місце в чільній четвірці.
Не менш цікавою і драматичною була слідуюча зустріч туру між «Бірзулою» та «Екодімом». Волейболісти «Екодіма» створили першу несподіванку турніру, вирвавши перемогу в чинних чемпіонів 3-1. Перемога стала результатом напружених тренувань та ,як наслідок,підвищення майстерності ,що виросла не тільки в окремих виконавців, але і в команди в цілому. Правильна тактика на гру принесла довгоочікувану перемогу. В «Бірзули» явно проглядалась відсутність основного звязуючого ,і ,як результат, необхідність відтягування в розводку основного нападаючого команди №11-Валентина. Не хочеться зменшувати радість перемоги «Екодіма», як і не хочеться драматизувати програш котовців,але результат гри теж закономірний. Вінничани переграли котовців перш за все тактично. 3-1-і вінничани досить несподівано очолили турнірну таблицю із активом в шість очок. «Бірзула »із 3-ма очками посідає 4-те місце.
Збірна м.Умань і в зустрічі із «Поділлям» виглядала зовсім не переконливо. Все таки ще досить великий розрив в майстерності між волейболістами цих команд і рано говорити про потенційну можливість перемоги «збірників».Тому вигравши стартові дві партії наставник «Поділля» Моргаєв Л.М. почав експериментувати і вирішив «обкатати молодняк» ,виставивши запасний склад команди на третю партію. Запасний склад виявився збірній «по-зубах» і вінничани третю партію програли. В кінцівці четвертої партії наставнику «Поділля» прийшлось все-таки виставляти «основу»,щоб врятувати партію і не переводити гру в тайм-брейк.3-1 перемога «Поділля»,і команда із 5-ма очками посідає 2-ге місце в турнірній таблиці. Виграш 1 партії в «Поділля» дозволило збірній Умані відкрити лік виграшним партіям в вищому дивізіоні,що ,погодьтесь ,немало значить, і закріпитись на 5-му місці в розіграші.
Фінальна зустріч між «А-пілоном» і збірною м.Іллінці завершилась без несподіванок. Іллінецькі волейболісти боролись,але без особливої віри і настрою виграти в незручного суперника неможливо. Мабуть пізній час і попередня зустріч налаштували «А-пілон» лише на перемогу і тому шансів виграти команда вже не дала б нікому. Діагональний Таранов І. в зв’язці із зв’язуючим Лукашом О. зумів серійними атаками із різних зон в першій партії розірвати і декласувати захист Іллінців та ще й зробити солідний очковий розрив. Середній зріст «А-пілона» вищий ніж «Іллінців»,тому боротись з блоком іллінецьким нападаючим було вкрай важко. 3-0-перемога «А-пілона» і він з 4-х очковим доробком на 3-му місці. Іллінці поки що не мають в активі очок ,і після двох поразок замикають турнірну таблицю. Але все –таки це лише перший тур і вся боротьба попереду.
Наприкінці хотілося б поздоровити всіх з ігровим початком нового сезону ,побажати здоровя та спортивного довголіття і запросити на другий тур, який відбудеться 26.11.2011 в м.Вінниця в спортивній залі Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій.

 

Доречі, на сайті відкрито форум, на якому можна обговорювати будь-які теми, в т.ч. і результати ігор і коментувати і опонувати автору статті. Тому запрошуємо на обговорення і будемо раді почути слушну думку.

 


 

Коментарі  

 
#1 15.11.2011 16:39
Молодцi з добрим початком...
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Нове на сайті

Зареєструйтесь і надсилайте повідомлення іншим зареєстрованим на сайті користувачам