2 й день змагань
Середа, 06 квітня 2011, 12:19
 

Гра №5 Матч за 7-8 місце «СДЮШОР-Міцний горішок2»-«Люстдорф» Іллінці 3-0(техн.)

Команда «Люстдорф» Іллінці за порушення Положення про проведення змагань була дискваліфікована,тому «СДЮШОР-Міцний горішок 2» не отримав суперника в протистоянні за 7-ме місце. Замінити оперативно команду «Люстдорф» було вирішено командою «Юніор» Умань. Тому другий день фінальних ігор розпочався товариською зустріччю якраз між цими командами. «Юніор» напрацьовує ігровий досвід лише в регулярних іграх ліги,тому зустріч з однолітками,які стали срібними призерами на першості України,давала неоціненний ігровий досвід молодій команді. Гра проходила практично в рівній боротьбі,гравці обох команд діяли розкуто,що називається грали в задоволення,адже над ними не висів дамоклів меч результату .Приємно відзначити ,що молоді вихованці тренера Сиволдаєва В. на рівних діяли з командою відбірних перспективних гравців,в складі якої виступали три кандидати в збірну України. «Юніор» показував гру нової уманської школи. Дуже хотілось би,щоб їх запал та любов до цього дійсно прекрасного виду спорту надовго залишились з ними, щоб якраз із цієї команди відродження славних традицій уманського волейболу почалось і продовжилось на новому ,більш якіснішому рівні. Поки що молоді уманчани програють в серйозній боротьбі своїм одноліткам «товарняки»,але ще вчора така зустріч навіть гіпотетично не могла відбутись,т.я. такої дитячої команди в місті просто не існувало. Подвійно приємно натхненникам та засновникам ліги «А-пілон»,тому що отримала «путівку в життя» команда «Юніор» , гартувалась команда «СДЮШОР-Міцний горішок2» якраз на майданчиках ліги «А-пілон»,тому що саме для появи таких команд і створювалась ліга .Послідуючі розіграші ,на нашу думку,лише підтвердять правильність вибраного шляху.
Гра №6 Матч за 5-6 місце «УДПУ» Умань –«Седна» УНУС Умань 2-3
Правильність шляху підтверджують дві інші ,уже студентські команди: «Седна»УНУС та «УДПУ»,які змагались за 5-те місце ліги. ,Вихованці двох ключових постатей виконкому ГО «Асоціація А-пілон»,викладачів кафедр фізвиховання УДПУ та УНУС,С.С.Плаксія та В.А.Миронюка ,а по сумісництву ще й тренерів студентських команд, вже не раз показували красиву та безкомпромісну гру ,змагаючись між собою на різних рівнях. За останній час команди по-черзі ставали чемпіонами Черкащини: УНУС- чемпіони волейбольних молодіжних ігор,УДПУ-волейбольні чемпіони серед вишів Черкащини. Зустрічі студентських команд завжди носили принциповий характер і відзначались особливою атмосферою боротьби-так сталось і в цей раз.Дві прекрасні партії відіграли студенти УДПУ в дебюті зустрічі і заслужено перемогли супротивників,не дивлячись на їх шалений опір. Ведучи по ходу зустрічі в третій партії 7 очок волейболісти УДПУ уже подумки святкували загальну перемогу,лише тренер зберігав обережний і незворушний спокій - Сергій Сергійович вірив власному досвіду і розумів,що при такій напрузі боротьби -гра лише розпочинається. Наставник «Седни» Василь Овксентійович спільно з завідувачом кафедри Пучком Василем Івановичем,спостерігаючи за грою,ніяких емоцій не виказували,поводились так,ніби їх підопічні і не програвали попередні дві партії,а лише провели невеличку розминку на майданчику.Ця впевненість і спокій передались команді,і «Седна»,зібралась,нарешті , в третій партії з силами,і підібрала ефективну протидію атакам педуніверу , Особливо слід відзначити капітана «Седни» Ігоря Таранця –завдяки його сміливим та ефектним атакам команда переломила хід зустрічі і почала надолужувати втрачене в попередніх партіях.Не можна сказати, що «УДПУ» здались в третій партії-вони боролись до останнього очка-але «Седну» уже було не зупинити-потрібно було рвати вітрило перемоги бригантини фортуни ,а не спиняти вітер перемоги. Дуже важка,але разом з тим заслужена перемога «Седни» підтвердила дещо вищий клас команди завдяки ігровому досвіду участі в розіграші серед команд вищого дивізіону.Команда ж «УДПУ» довела грою ,що ,як і «Седна» ,уже в наступному сезоні цілком може виступати і боротись з топ-командами вищого дивізіону ліги «А-пілон».
Гра №7 Малий фінал за 3-тє місце «А-пілон» Умань-«Екодім»Вінниця 3-1
При написанні звіту за цю гру хотілось просто скопіювати матеріал за фінал кубку Хорсака недільної давності,і лише поміняти місцями назви команд. Малий фінал видався теж на диво запеклим. Команди-суперники,команди-друзі знову зійшлись,щоб виявити переможця –призера ліги «А-пілон».На мою думку,вінничани ще до очної зустрічі були майже впевнені в своїй перемозі ,адже вони виграли в 2011 році в «А-пілона» всі матчі:спочатку в турі ліги в Вінниці,потім два рази в Умані на кубку Хорсака. Але в звітній зустрічі все з самого початку пішло не так,як планував «Екодім».Уманчани ,нарешті,знайшли правильне «застосування» молодому ударному і ефективному нападнику Таранову Ігорю,змістивши його в розстановці в напад 1-го темпу. Безумовно, такий розклад звільнив від необхідності часто стрибати на блок діагонального Смертіна Славу,і він з новими силами почав ефективно пробивати оборону вінничан атакуючи із 1-ї і з 2-ї лінії. Не можна не віддати належне і ліберо- Щибрі Сергію,який прийняв практично всі, навіть ті м’ячі,які апріорі прийняти неможливо. Але, безумовно,героєм зустрічі і глядачі,і гравці вважають Сиволдаєва Віталія. На протязі тривалого часу,постійно тренуючись,Віталій готував свій зоряний час.Зоряний час припав на фінальні ігри ,і недарма,Віталій вперше показав виконавську майстерність такого рівня. Відпрацювавши в захисті,він вдало і ефектно встигав атакувати,та ще й як!Закрадається думка про присутність в залі ефективного допінгу в вигляді «молодої активістки,спортсменки і просто красуні»,але такий «допінг» не тільки дозволений ,але й рекомендований.
До честі команди,«Екодім» не здав свої позиції після програшу 1-ї партії,а зібравши в кулак волю, вирвав перемогу в другій партії-але це вже була лебедина пісня команди,вона програла ще дві партії,і головну гру сезону,віддавши бронзові нагороди «А-пілону». Звичайно,після такої гри результат не задовольняє команду,яка програла,але програвати теж потрібно вміти-програші гартують командний дух, надають додаткові сили для нових перемог. На мою думку,не потрібно шукати винних ,чи крайніх в програші команди,адже волейбольна мудрість говорить-виграє кожен волейболіст окремо,а програє вся команда разом. «А-пілон» повторив своє минулорічне досягнення,не допустивши нікого на свою ,бронзову,сходинку п’єдесталу переможців ліги.
Гра №8 Фінал «Бірзула» Котовськ- «Поділля» Вінниця 3-1
Ще до початку гри було зрозуміло,що простої прогулянки не буде ні в одної з команд. Так як і в попередньому ,малому, фіналі фаворитами на зустріч вийшли вінничани-вони теж переграли котовців у всіх іграх 2011 року,та ще й дуже переконливо-не давши «Бірзулі» ні однієї партії. Взагалі,провівши в одному складі на майданчику в 2010-2011 році більше 150 партій, «Поділля» видавалось більш зіграною та швидшою у всіх відношеннях командою .Напередодні зустрічі головний тренер «Поділля» Моргаєв Л.М. лукаво запевняв,що уже знає ,як перемогти «Бірзулу», на що наставник котовців Шепітько В.В. резонно відповідав,що він знає як не програти вінничанам. Фінальна гра –це не лише те дійство,що на майданчику,а і заочна боротьба двох волейбольних шкіл,двох тренерів. Якщо ще до початку зустрічі представники команд по черзі підходили і просили суддівську колегію судити гру чесно-мовляв не ідіть ні на які поступки команді-супротивнику,стало зрозуміло –в цій зустрічі суддям буде не легше чим гравцям. Школу невеликих волейбольних хитрощів,як то командне витирання підлоги чи експресивні «наїзди» на суддю,або хоча б вимагання пояснень суддівського рішення після кожного розіграшу,щоб збити темп гри на свою користь,кожна з команд пройшла і знала їх(хитрощі) на 5. Але навіть за таких «хитрощів», з боку обох команд гра була прекрасною. Все таки рівень команд дає рівень і грі- всі технічні елементи,тактичні побудови і сам фінал проходив на рівні професійних команд принаймі вищої професійної ліги України. На майданчику зясовували стосунки два довершені волейбольні організми,в яких в унісон бились серця дванадцяти гравців. Такі ігри можна переглядати безкінечно довго,проводячи майстер-класи дитячим та молодим командам,настільки показковим видався фінал.
І знову зайва впевненість вінничан зіграла злий жарт-вигравши 1-шу партію ,вони програли 3 послідуючі і в підсумку програли зустріч.Цього разу знову гору над запалом молодості взяв холоднокровний досвід .Котовці дебютували в цьогорічному розіграші ліги і відразу стали чемпіонами. Вінничани ,які в цьому сезоні здобули багато титулів та нагород,стали найкращими в студентській 1-й лізі та аматорській 1-й лізі,залишились на другій сходинці ліги «А-пілон»,але другими стали після команди-срібного призера всеукраїнської першості по «Колосу», команди вищої аматорської ліги,яка і там далеко не пасе задніх.. Чесна безкомпромісна гра двох команд сподобалась всім-і глядачам і гравцям,показково,що першим з перемогою котовців поздоровив капітан вінничан Пастух Віталій. Віват новому чемпіонові!
Наприкінці хочеться подякувати організаторам турніру-ГО «Асоціація А-пілон»,особисто президенту Миронюку В.О та віце-президенту-Вечеруку С.В. за особисту участь та організацію не тільки змагань а і всього комплексу міроприємств в рамках фінальних ігор,а також суддівській бригаді,і багатьом-багатьом людям,які так чи інакше причетні до волейбольного свята,що відбулось!


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Нове на сайті

Зареєструйтесь і надсилайте повідомлення іншим зареєстрованим на сайті користувачам