Фінальний звіт фінальних ігор
Вівторок, 05 квітня 2011, 11:42

Мабуть всі активні користувачі інтернету-гості нашого сайту,з нетерпінням очікували статтю про апофеоз волейбольної ліги «А-пілон»-фінальні ігри. Так,дійсно,фінальні ігри-це вершина ,на яку команди піднімались довгі місяці,в очних двобоях зясовуючи ,хто сильніший. Недарма я взявся за написання цієї статті через тиждень після того,як прозвучав фінальний свисток судді,який засвідчив тріумф нового чемпіона ліги.

Сумарний енергетичний згусток емоцій,які наповнювали душу кожного волейболіста,від глибокого розчарування до найвищого піднесення,народив та завершив дійство волейбольного фіналу ,яке проходило в два дні на майданчиках базової спортивної зали ліги-зали Уманського НУС.
І нехай спортивні змагання ці-регіонального рівня,нехай волейбол місцями -не найвищої майстерності-на фінальних іграх було присутнє все те,що так захоплює в спорті,що затягує болільників та гравців на спортивні майданчики,що змушує спортсменів самовіддано тренуватись,що дійсно викликає сльози смутку та сльози радості,що дозволяє нам іти по життю із задоволенням та захопленням,імя якому-волейбол.
Отож по-порядку.
Вісім найкращих команд були ,згідно зайнятих попередньо місць розіграшу розділені на 2-і рейтингові групи:За 1-4 місце та за 5-8 місце. Команди в перший день грали в парах,згідно зайнятих в розіграші місць.(1-4,2-3).Про кожну з зустрічей можна писати окрему статтю,але коротко:
Гра №1: Гра за 5-8 місце «Седна»Умань- «СДЮШОР-Міцний горішок»Вінниця 3-0
Більш старші,майстерніші та в рідних стінах студенти уманського вишу не залишили жодного шансу молодій,амбіційній ,але поки що дитячій(хоча це зовсім недовго) команді школи олімпійського резерву .Переможці першого дивізіону,срібні призери першості України в своїй вікові групі не змогли наладити гру проти 6-тої команди вищого дивізіону ліги,переможниці молодіжних ігор Черкащини. Будем надіятись,що всі перемоги молодої вінницької команди в майбутньому,але потрібно віддати належне молодим гравцям-гра була досить цікавою в плані і спортивної майстерності і спортивної фортуни.
Гра №2: Гра за 1-4 місце «Екодім» Вінниця-«Бірзула» Котовськ 1-3
Перший півфінал команди почали так самовіддано,що ніхто не вгадав би результат зустрічі по картині гри. Глядачі навіть більш схилялись до вінничан,як ймовірних переможців протистояння,тим більш,що вони вирвали без варіантів першу партію в котовців . Команди-сусіди по турнірній таблиці(нагадаємо,що котовці закінчили розіграш на 2-му,а вінничани-на 3-му місці) ніяк не хотіли поступатися один одному. Амбіції та кураж вінничан,як морські хвилі, розбивався об берег ,закріплений сталлю майстерності та величезного змагального досвіду «Бірзули». Котовці потихенько розгойдували човен «Екодіму»,поки він не почав черпати воду,а як тільки вінничани почали робити необов’язкові помилки-котовці вже спуску не дали-і шанси на загальну перемогу почали стрімко падати в «Екодіма» та збільшуватись в «Бірзули». Сенсацій не сталось-котовці в фіналі. «Екодім» не дуже сильно журився-адже вони показали достойну гру-і уже подумки готувався до гри в малому фіналі за 3 місце.
Гра №3 :Гра за 1-4 місце «А-пілон» Умань-«Поділля» Вінниця 0-3
Другий півфінал розпочали команди,які закінчили розіграш на полюсах фінальної четвірки. Перше місце в розіграшу і статус фаворита змагань по-праву належала діючому чемпіону-молодій команді Вінницького коледжу. Уманський «А-пілон» хоч і був лише четвертим по результатах розіграшу ,ніколи і ніким із фінальної трійки в регулярному розіграші не був легким суперником. Врівноваженість та досвід команди уманської суперліги не давали нікому з болільників та глядачів право достроково назвати переможців другого півфіналу.Гра розпочалась з цілої низки прекрасних комбінацій обох команд. Глядачі,багато з яких свідомо прийшли подивитись якраз гру чемпіонів-вінницького «Поділля»,залишилися цілком задоволені і «А-пілоном» і «Поділлям». Як і на протязі всього розіграшу, тон в грі задавав амбітний зв’язуючий «Поділля»,вдало атакували гравці першого темпу ,нападаючі другого темпу та діагональні,творив чудеса захисту ліберо. Я навмисно не називаю імен та прізвищ гравців,тому що всі вищевказані епітети цілком підійшли б і команді –супротивнику,але мабуть в уманчан, все-таки, не було цілковитої впевненості в здоланності «Поділля»,тому і програш вийшов боєвим і ,мабуть,завдяки мікропомилкам гравців,які бачили подекуди лише фахівці. Але одним із цих фахівців є тренер вінничан,який і зумів їх вдало використати у контргрі. Після другого півфіналу всім стало зрозуміло,що фінальні поєдинки пройдуть по сценарію,який був ще написаний після перших ігор в лізі. Малий фінал «Екодім»-«А-пілон», фінал- «Бірзула»- «Поділля», І мабуть ,це справедливо-адже саме так і завоювали місця в чільній четвірці команди.
Гра №4.Гра за5-8 місце. «Люстдорф» Іллінці-«УДПУ» Умань 0-3(техн..поразка)
Ні одне путнє весілля,як говорять гумористи,не обходиться без бійки. Так і на фінальних іграх не обійшлось без ложки дьогтю в бочці з медом. Не реагуючи на попередження ,і на дисциплінарні заходи щодо команди «Люстдорф» в двох попередніх турах,волейболісти з Іллінців знову порушили умови проведення розіграшу,заявивши на гру гравців,яким не було видано ігрової ліцензії.Що спонукало до таких дій команду-вияснити не вдалось,так як представник команди до початку гри не зявився. Шкода,адже іллінецький волейбол завжди був окрасою будь-яких змагань,імпонував своєю непоступливістю,відмінним захистом та зразковим нападом. Але крім цих якостей окрасою волейбола як гри є повага до суперників,суддів ,до порядку і дисципліни,які дотримуються всі команди на майданчику та поза ним. На початку розіграшу ліги стояло питання про заявку двох іллінецьких команд-а до фінальних ігор чомусь не добралась навіть одна повнокровна. Висловлюємо щирий жаль,що зняли команду Іллінців із фінального розіграшу,і надіємось,що гравці,тренери та представники команд самі розберуться в причинах цього вчинку,і докладуть всіх зусиль,щоб таке не повторювалось. Ми абсолютно впевнені в можливості і бажанні волейболістів Іллінців мати своє гідне представництво –команду в лізі «А-пілон» ,яка б точно відповідала б та дотримувалася б правил чесної гри,які ,власне,і об’єднують команди в змаганнях.
Звіт про 2-й день змагань-в наступній статті


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Нове на сайті

Зареєструйтесь і надсилайте повідомлення іншим зареєстрованим на сайті користувачам